73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).

Cena za powierzchnię
Kalkulator kosztu kawałka powierzchni. Oblicza cenę ziemi/gruntu, powierzchni lokalu/podłogi, kosztu położenia kafelek, ilości nasion trawy potrzebnej do zasiania, ilości farby do pomalowania ściany... Policzy każdą wartość zużycia/kosztu/czynności zależną od powierzchni określoną w dowolnych jednostkach.
Zastosowanie
Czasem ceny mieszkań/gruntu czy koszty pomalowania ściany mogą być podane w jednych jednostkach, a wielkość tego mieszkania/gruntu/ściany w innych.
Może być trudno połapać się jak przeliczać za jednym zamachem jednostki, ceny itp. - czyli mieszankę metrów, akrów, hektarów, arów i innych...

Ten online-owy kalkulator pomaga obliczać koszty, gdy mamy podane wartości w różnych jednostkach.

Przykłady użycia:
  • do obliczenia ceny gruntu, znając jego cenę cząstkową (na przykład za ar, za hektar) i wielkość (np. w metrach kwadratowych)
  • do obliczenia ceny za metr mieszkania - gdy znasz metraż i cenę całości
  • gdy chcesz wiedzieć ile potrzebujesz kupić farby, żeby wymalować x metrów ściany, gdy zużycie wynosi tyle, a tyle na metr
  • aby stwierdzić, ile potrzebujesz kleju, żeby położyć kafelki, tapety, itp.
  • żeby wyliczyć ile nasion trawy Ci potrzebne do wysiania trawnika
Weź pod uwagę, że cena (koszt) za kawałek powierzchni, to to samo co zużycie materiału na daną jednostkę - bo co za różnica czy liczymy w złotówkach, euro lub dolarach, czy w kilogramach, tonach albo litrach.

Ten kalkulator napewno przyda się szczególnie osobom, które właśnie nabywają ziemię, budują dom, kupują mieszkanie... Policzenie relacji metrażu do ceny zajmuje tu tylko chwilkę !

Cena (koszt, zużycie) za jednostkę powierzchni

Ile kosztuje jednostka powierzchni:
?
Jaka to jednostka:

Wielkość powierzchni

Ile jest powierzchni:
?
W jakiej jednostce podajesz powierzchnie:

Cena całości

Cena całej powierzchni:
?

Tagi:
cena_ziemi · cena_gruntu · koszt_powierzchni

Tagi do wersji anglojęzycznej:
area_price · land_cost · land_price