73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).


ikona beta
TO JEST WERSJA TESTOWA

Ten kalkulator dopiero powstaje - właśnie nad nim pracujemy.
To znaczy, że może działać poprawnie, ale nie musi.

Jak najbardziej możesz go użyć. Może nawet uzyskasz poprawne wyniki.
Prosimy jednak, abyś sprawdził uzyskane wyniki we własnym zakresie. Potwierdź je przed wykorzystaniem, bo mogą być błędne.

W każdym razie - prace trwają. Ta podstrona powinna zostać ukończona już wkrótce. Zapraszamy !
Jeśli masz jakieś pomysły, uwagi - daj znać !
Ile dni do wakacjii i ferii
Kalkulator oblicza ile dni (godzin, minut, sekund) pozostało do ferii i końca roku szkolnego.
Trochę informacji

 • W Polsce, termin ferii zimowych różni się w zależności od województwa. Terminy ogłaszane są przez kuratora oświaty i są ustalane w porozumieniu z wojewodami. Jednak nie od zawsze tak było. Propozycja takiego rozwiązania pojawiła się po raz pierwszy na stronie ministerstwa edukacji w 2003 roku. Została wcielona w życie rok później w roku szkolnym 2003/2004, co miało na celu zmniejszenie obłożenia ośrodków wypoczynkowych w trakcie trwania przerwy. We wcześniejszych latach termin ferii zimowych był jednakowy w obrębie całego kraju.
 • Termin wakacji letnich jest taki sam w całej Polsce. Do roku szkolnego 2009/2010 wakacje rozpoczynały się w pierwszy piątek po 18 czerwca. Jednak, ze względu na zwiększenie się ilości dni wolnych od szkoły, w roku 2011 opóźniono początek wakacji. Obecnie wakacje rozpoczynają się w następny dzień po ostatnim piątku czerwca i trwają do ostateniego dnia sieprnia włącznie.
Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ?
 • Data początkowa - jest to data, od której rozpocznie się odliczanie. Domyślnie jest to dzisiaj. Jednak, jeśli chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni zostało do wakacji licząc np. od wielkanocy, to możesz podać tutaj swoją własną datę.
 • Nie wliczaj (sobót/niedziel/świąt) - ta opcja pozwala wykluczyć wybrane dni z obliczeń. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się ile dni szkolnych pozostało do wakacji, możesz w tym miejscu wykluczyć dni wolne od zajęć - czyli soboty, niedziele i święta.
 • Twój region - ta opcja używana jest tylko w przypadku wykluczania dni świątecznych (patrz pole "Nie wliczaj"). Dzięki tej informacji Calculla może dostosować listę świąt do miejsca, w którym mieszkasz.

 • Ferie w Twoim regione rozpoczną się - jest to data, kiedy rozpoczną się ferie zimowe w wybranym przez Ciebie regionie.
 • Do ferii zimowych pozostało - jest to ilość miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała do rozpoczęcia ferii zimowych licząc od wskazanej daty początkowej (czyli domyślnie od dziś).
 • Wakacje w Twoim regionie rozpoczną się - jest to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia będziesz mógł(a) rozpocząć letni wypoczynek.
 • Do wakacji pozostało - jest to ilość miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała do końca roku szkolnego (rozpoczęcia wakacji letnich) licząc od wskazanej daty startowej (czyli domyślnie od dziś).
Jak się tego używa

 • Wybierz swoje województwo, a w tabelce poniżej pojawi się liczba dni, godzin, sekund i minut jaka pozostała do ferii zimowych oraz końca roku szkolnego.
 • Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się jaki będzie rezultat po wykluczeniu sobót, niedziel lub świąt zaznacz odpowiednie opcje w formularzu.
Data początkowa
Nie wliczaj
Twój region
(potrzebne aby dostosować listę świąt)