menu Calculla

menu Calculla
matematyka
fizyka
- finanse -
dom
zdrowie
praca
informatyka
tekst
czas
kalkulator
przelicznik
tabelka
POKAŻ WSZYSTKIEKemu Network
Tooschee Portfolio · GeekHall · Professional Landing Pages · MMS · smiech-net · free proxy templates ·
73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).

Kalkulator milionera
Kalkulator pokazuje jak zdobyć swój pierwszy milion systematycznie oszczędzając.
Trochę informacji

 • Zjawiskiem, które podczas oszczędzania działa na Twoją niekorzyść jest inflacja. Formalnie inflacja polega na zmniejszeniu siły nabywczej pieniądza. Dla konsumenta zjawisko to objawia się jest jako wzrost cen. To z kolei powoduje, że za tę samą kwotę możemy kupić mniej niż przed podwyżką. Dlatego też realna wartość miliona złotych - w momencie osiągnięcia naszego celu - może być nawet znacznie niższa niż w dniu dzisiejszym.

 • Kolejnym utrudnieniem w oszczędzaniu jest podatek dochodowy od inwestycji kapitałowych (w Polsce jest to tzw. "podatek Belki"). Powoduje on, że od każdej złotkówki otrzymanej np. w ramach odsetek z lokat lub obligacji musimy oddać do skarbu państwa 19gr.
Jak się tego używa
Poprostu wypełnij formularz zamieszczony poniżej, a calculla wykona symulacje stanu Twojego konta w czasie przy podanych parametrach.
Kalkulator zakłada, że:

 • Zaczynasz inwestycję mając już jakieś oszczędności (patrz pole 'jaką kwotę już zainwestowałeś(aś)'). Jeśli jednak tak nie jest, nie martw się. Dalej masz szansę uzbierać swój milion. W takim przypadku wstaw w formularzu 0.

 • Każdego miesiąca:

  • Odkładasz pewną sumę pieniędzy. Kwoty te kumulą się zwiekszając regularnie Twój kapitał.
  • Cały dotychczas zgromadzony kapitał jest przez Ciebie inwestowany (patrz pole 'roczna stopa zwrotu z kapitału'). Przychód z inwestycji stanowi dodatkowe źródło dochodu, który zwiększa sumę Twoich oszczędności. Najprostszą formą inwestycji mogą być lokaty bankowe (zobacz również kalkulator lokat).
  • Od zysku z inwestycji potrącany jest podatek dochodowy (w Polsce jest to tzw. podatek Belki).
Nie do końca poważnie
 • W 2000 roku premierę miał polski film "Pierwszy milion" w reżyserii Waldemara Dzikiego. Film opowiada historię grupy trzech znajomych, którzy od najmłodszych lat zainteresowani byli "robieniem pieniędzy". Akcja filmu umieszczona jest na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Gdy po upadku stanu wojennego w Polsce zaczyna działać giełda papierów wartościowych, bohaterowie znajdują - nie do końca uczciwy - sposób zarabiania pieniędzy.
W jakim wieku chciałbyś(aś) zostać milionerem
Jaką kwotę już zainwestowałeś(aś)
Ile odkładasz miesięcznie
Roczna stopa zwrotu z kapitału (przewidywana) [%]
Podatek od zysków w dziedzinie, w którą inwestujesz [%]
Inflacja roczna (przewidywana) [%]

Tagi:
milioner · kalkulator_milionera

Tagi do wersji anglojęzycznej:
millionaire · millionaire_calc