73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).


Zarobki #3 (umowa zlecenie)
Kalkulator online do obliczania kwoty wynagrodzenia netto dla umowy zlecenia. Oblicza składkę ZUS, zdrowotną i dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.
Zastosowanie

Ten kalkulator służy do przeliczania kwoty brutto na netto dla umowy zlecenia, biorąc pod uwagę typowe czynniki mające wpływ na sumę, którą zleceniobiorca dostaje "do ręki".

Oczywiście obliczane są też składki na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne.

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ?

  • Rok podatkowy - czyli rok w którym pracownik jest zatrudniony.
    Każdego roku zasady obliczeń i stawki trochę się zmieniają. Gdy wybierzesz rok, kalkulator użyje takich zasad jakie obowiązują dla podanego roku podatkowego. Obecnie kalkulator obsługuje lata od 2007 do 2015.
  • wynagrodzenie - tu podajesz kwotę brutto, na którą ma obowiązywać umowa.
  • koszty uzyskania przychodu - w większości przypadków zaznacz 20%. Dla praw autorskich, przeniesienia praw własności wynalazku, praw do znaku itp. zaznacz 50%. (więcej o tym w ustawie, rozdział 4: "koszty uzyskania przychodu")
  • bez składek ZUS - zaznaczasz, gdy nie odprowadzasz od tej umowy składek ZUS. Mogą to zaznaczyć studenci do 26 roku życia, oraz osoby zatrudnione u innego pracodawcy, za conajmniej płacę minimalną.
  • dobrowolne ubezpieczenie chorobowe - jak sama nazwa wskazuje. Zaznaczasz, gdy chcesz opłacać chorobową składkę ZUS.
  • bez składki na ubezpieczenie zdrowotne - zaznaczasz, gdy nie musisz odprowadzać składki do NFZ. Zaznacz to, gdy jestes studentem do 26 roku życia.

Studenci do 26 roku życia zaznaczają "bez składek ZUS" i "bez składki na ubezpieczenie zdrowotne".

Rok podatkowy
Wynagrodzenie brutto
Koszty uzyskania przychodu:
Dodatkowe informacje