menu Calculla

menu Calculla
matematyka
fizyka
finanse
dom
zdrowie
praca
informatyka
tekst
czas
kalkulator
przelicznik
tabelka
- POKAŻ WSZYSTKIE -



Kemu Network
Tooschee Portfolio · GeekHall · Professional Landing Pages · MMS · smiech-net · free proxy templates ·
73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).


ikona beta
TO JEST WERSJA TESTOWA

Ten kalkulator dopiero powstaje - właśnie nad nim pracujemy.
To znaczy, że może działać poprawnie, ale nie musi.

Jak najbardziej możesz go użyć. Może nawet uzyskasz poprawne wyniki.
Prosimy jednak, abyś sprawdził uzyskane wyniki we własnym zakresie. Potwierdź je przed wykorzystaniem, bo mogą być błędne.

W każdym razie - prace trwają. Ta podstrona powinna zostać ukończona już wkrótce. Zapraszamy !
Jeśli masz jakieś pomysły, uwagi - daj znać !
Ile dni do końca roku
Kalkulator oblicza ile dni (godzin, minut, sekund) pozostało by świętować nowy rok.
Trochę informacji

  • Zwyczaj świętowania końca roku (czyli również de facto nadejścia nowego roku) sięga przełomu XIX i XX wieku. Zwyczaj rozpowszechniony był pierwotnie jedynie wśród bardziej zamożnej części społeczeństwa tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa. Z czasem jednak rozpowszechnił się na praktycznie całe społeczeństwo.
  • W różnych regionach świata można spotkać różne symboliczne sposoby żegnania się ze starym rokiem. Przykładowo w Danii znany jest zwyczaj zeskakiwania z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono.
  • Ostatni dzień w roku zawdzięcza swoją nazwę papieżowi Sylwestrowi I żyjącego w IV wieku n.e. Jest on uznawany za patrona zwierząt domowych. Rolę papieża pełnił przez prawie 21 lat. Gdy zmarł 31 grudnia, postanowiono upamiętnić jego postać nazywając ostatni dzień w roku (czyli dzień jego śmierci) jego imieniem.
Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ?
  • Data początkowa - jest to data, od której rozpocznie się odliczanie. Domyślnie ustawione jest na dziś. Jeśli jednak chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni zostało do końca roku np. od najbliższej środy możesz podać w tym miejscu własną datę.
  • Nie wliczaj (sobót/niedziel/świąt) - użyj tej opcji jeśli chcesz pominąć wybrane dni z obliczen. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni roboczych pozostało do końca roku kalendarzowego możesz w tym miejscu wykluczyć wszystkie dni ustawowo wolne od pracy czyli: weekendy (sobota i niedziela) oraz święta.
  • Twój region - ta opcja nabiera znaczenia jedynie w przypadku gdy aktywna jest opcja wykluczania świąt (patrz pole "nie wliczaj"). Dzięki tej informacji Calculla jest w stanie dostosować listę znanych świąt do miejsca, w którym mieszkasz (Polska, UK, USA itd).
  • Do końca roku pozostało - to pole zawiera całkowitą liczbę miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała od wskazanej daty (domyślnie jest to dziś) do końca roku kalendarzowego.
Jak się tego używa

  • Jeśli interesuje Cię jedynie ile czasu zostało do końca aktualnego roku poprostu odczytaj wynik z tabeli poniżej.
  • Opcjonalnie możesz wykluczyć wybrane dni (soboty, niedziele lub święta) zaznaczając odpowiednie pole w formularzu.
  • Opcja wykluczania świąt uwzględnia tylko dni ustawowo wolne od pracy np. Święto Konstytucji 3 maja.
Data początkowa
Nie wliczaj
Twój region
(potrzebne aby dostosować listę świąt)