menu Calculla

menu Calculla
matematyka
fizyka
finanse
dom
zdrowie
praca
informatyka
tekst
czas
- kalkulator -
przelicznik
tabelka
POKAŻ WSZYSTKIE



Kemu Network
Tooschee Portfolio · GeekHall · Professional Landing Pages · MMS · smiech-net · free proxy templates ·
73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).

Poprawność numerów identyfikacyjnych
Kalkulator online do potwierdzania poprawności numerów (kodów) identyfikacyjnych. Potrafi zweryfikować poprawność PESEL, NIP, REGON, IBAN, ISBN, ISMN, ISSN, EAN13 i EAN8. Wpisujesz kod (z wszelkimi kropkami, spacjami, myślnikami itp. albo bez nich) i po chwili wiesz jaki to rodzaj kodu i czy jest poprawny.
Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ?
Numery i kody wykrywane przez ten kalkulator:
  • IBAN - International Bank Account Number - międzynarodowy standard numeracji kont bankowych. Składa się z:
    • kodu kraju - dwie litery, określają kraj, w którym prowadzony jest rachunek. Czasami się go nie podaje - kiedy kraj rachunku bankowego jest "domyślny".
    • cyfry sprawdzające - czyli suma kontrolna, składająca się z dwóch cyfr, obliczona na podstawie pozostałych cyfr, wg jednolitego wzoru dla wszystkich rachunków na całym świecie
    • numer rachunku - określany też jako BBAN (Basic Bank Account Number), który może być różnej długości w zależności od kraju. Każdy kraj ustala długość i wewnętrzny format tego kodu, obowiązujące dla wszystkich rachunków w nim prowadzonych. Długość tego kodu to max 30 cyfr.
  • ISBN - International Standard Book Number - Międzynarodowy Znormalizowany Numer Książki - może być 10 znakowy (ISBN10 - do końca 2006 roku) lub 13 znakowy (ISBN13 - od 2007 roku)
  • ISMN - International Standard Music Number - może być 10 znakowy (ISMN10 - do końca 2006 roku) lub 13 znakowy (ISMN13 - od 2007 roku)
  • ISSN - International Standard Serial Number
  • EAN - European Article Number – Europejski Kod Towarowy - występuje jako EAN8 i EAN13
  • PESEL - Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności
  • NIP - Numer Identyfikacji Podatkowej
  • REGON - REjestr GOspodarki Narodowej - występuje w wariantach REGON7, REGON9 i REGON14
Jak się tego używa
  • Po prostu wpisz albo wklej numer w okienko. Nic więcej nie musisz robić.
    Możesz wpisywać wszelkie kreski, przecinki, kropki, odstępy itp. Ten kalkulator radzi sobie z nimi: z tego co wpiszesz wyciąga tylko te cyfry i znaki, które są istotne dla danego kodu.
  • Kalkulator automagicznie sprawdzi poprawność tego co podasz - i w tabelce zaznaczy "POPRAWNY !" obok numeru IBAN, ISSN, EAN, PESEL, NIP albo REGON.
  • Jest też dodatkowy wiersz "numer bez dodatków", który podaje dokładnie ten sam numer, ale wyrzuca zbędne elementy (kropki, spacje, przecinki itp.). Możesz stąd np skopiować "wyczyszczony" numer w inne miejsce.
Podaj numer do sprawdzenia