menu Calculla

menu Calculla
matematyka
fizyka
finanse
dom
zdrowie
praca
informatyka
tekst
czas
kalkulator
przelicznik
tabelka
- POKAŻ WSZYSTKIE -Kemu Network
Tooschee Portfolio · GeekHall · Professional Landing Pages · MMS · smiech-net · free proxy templates ·
73 kalkulatorów online
News:
2017.01.08
  Nowa Calculla już w sieci ! Przejdź proszę na calculla.pl - to nowa Calculla v2. Jeszcze lepsza, szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza wersja calculla-i, zrobiona od nowa w najnowszych technologiach.
2015.08.25
  Dwie nowe tabele związane z samochodami: Oznaczenia opon - indeks prędkości i Oznaczenia opon - indeks nośności
2015.07.30
  Jeszcze jeden kalkulator dedykowany ułamkom - kalkulator porównujący ułamki
2015.04.06
  Tym razem na tapetę poszły ułamki. Powstały aż 3 nowe kalkulatory: Ułamki: Dodawanie i odejmowanie, Ułamki: 4 działania oraz Ułamki: odwrotność. Wszystkie pokazują krok po kroku obliczenia (takie jak znajdowanie wspólnego mianownika) i prezentują wyniki w różnych postaciach (np. skróconej albo bez skracania).

Rezystory - kod paskowy
Kalkulator zamienia parametry rezystora (rezystancję, tolerancję, współczynnik temperaturowy) z kolorowych pasków na wartości liczbowe i odwrotnie.
Jak się tego używa

  • Jeśli dysponujesz opornikiem o nieznanych parametrach odczytaj z niego kolory kolejnych pasków i nanieś odczytany schemat na tabele kolorów (klikając na jej komórki). W tabelce na spodzie strony otrzymasz zdekodowane parametry rezystora (opór, tolerancja oraz - w przypadku systemu sześciopaskowego - współczynnik temperaturowy).
  • Jeśli znasz parametry rezystora i chciałbyś/chciałabyś zakodować je wg. systemu kolorowych pasków, wybierz je klikając na rozwijane listy na spodzie strony (pod tabelą kolorów). Schemat kolorów odpowiadający wprowadzonym parametrom odczytasz ze schematycznego rysunku opornika lub z tabeli kolorów.
Nie do końca poważnie
  • Podczas stanu wojennego w Polsce, opornik (rezystor) przypięty do swetra lub klapy marynarki był symbolem sprzeciwu wobec ówczesnej władzy.
Liczba paskówTrzyCzteryPięćSześć